emisja obligacji

rentowność obligacji

Ryzyko finansowe się opłaca

Posted by admin Listopad - 15 - 2012 Możliwość komentowania Ryzyko finansowe się opłaca została wyłączona

Posiadanie pieniędzy, a raczej ich nadwyżki wiąże się z pewnymi konsekwencjami, a mianowicie zdolnością zapewnienia sobie pasywnego dochodu, nawet w formie minimalnej. Oczywiście postawa inwestycyjna zawsze wiąże się z podejmowaniem określonego poziomu ryzyka. W pewnym sensie każdy człowiek jest zmuszony do podejmowania pewnych decyzji. Te, które dotyczą tematyki oszczędności są jednak obarczone napływem emocji, z którymi faktycznie trudno jest wygrać. Wyobraź sobie stratę w wysokości kilku tysięcy złotych. Na pewno dotknie Cię ona dramatycznie, a po pewnym czasie, bardzo krótkim zechcesz się odegrać na rynku. Takie zachowanie występuje u każdego początkującego inwestora indywidualnego. Pokonanie negatywnego schematu wiąże się z rozwinięciem w sobie bardzo silnej woli. Psychologia jest tematem jeszcze ignorowanym na rynkach finansowych, ale to ona może zbudować Twój zysk lub wygenerować wysoki poziom straty. Ty wybierasz w jaki sposób chcesz pracować nad przychodami pasywnymi. Faktem jest, że nic dzisiaj w świecie ekonomii nie przychodzi łatwo bez poświęcenia przynajmniej odrobiny wysiłku na wkład intelektualny. Ryzyko finansowe podejmujesz de facto codziennie nie tylko w formacie inwestycyjnym. Skup się raczej na prawidłowym wyniku, nie emocjach podstawowych tj. chciwość i strach. One tylko ograniczają zdrowy rozsądek i zwiększają poziom niepewności.  Artykuł zachęca Cię do rozbudowania portfela inwestycyjnego o nowe wartości.

 • Nasza strona

  Strona ta w całości poświęcona jest Giełdom Finansowym, jeśli chcesz się dowiedzieć wszystkiego o tym jakże interesującym zagadnieniu ekonomiczno, biznesowo, finansowym zostań naszym stałym bywalcem. Aby sprawnie poruszać się po stronie, skorzystaj z bocznego menu, wybierz odpowiadającą Ci kategorie spośród 6 dostępnych na stronie.
 • Głodni wiedzy ?

  Jesteś głodny wiedzy finansowej ? Trafiłeś we właściwe miejsce. Ekonomia to najprościej mówiąc nauka społeczna której zadaniem jest analiza oraz opis produkcji, dystrybucji oraz konsumpcję dóbr. Słowo o którym mowa, wywodzi się z języka greckiego i można je tłumaczyć na język polski jako prawo i reguła.
 • Kategorie w serwisie

  Druga z kategorii dostępnych na stronie to finanse czyli ogół procesów związanych z gromadzeniem, rozporządzaniem oraz wydawaniem pieniądza. Gromadzenie finansów może odbywać się postaci bezzwrotnej lub zwrotnej. Warto tutaj nadmienić, że finanse dzielimy na finanse publiczne, finanse gospodarstw domowych, finanse banków, finanse przedsiębiorstw czy finanse ubezpieczeń. Z kolei dochody zwrotne dzielimy na krajowe, oraz zagraniczne. Krajowe czyli kredyty banku centralne, bony skarbowe czy obligacje rządowe. Natomiast zagraniczne to emisje papierów wartościowych na rynkach zagranicznych oraz dochody międzypaństwowe.
 • Finanse

  Każdy z nas ma do czynienia z finansami w życiu codziennym, wydajemy przecież pieniądze oraz zarabiamy je czyli jesteśmy czynnymi uczestnikami. Trzecia kategoria na tej stronie poświęcona jest funduszom czyli formą wspólnego inwestowania polegającą na lokowaniu zbiorowym środków pieniężnych.