emisja obligacji

rentowność obligacji

Składki w nowo zakładanych firmach

Posted by admin Kwiecień - 18 - 2015 Skomentuj

Decydując się na założenie firmy po raz pierwszy można skorzystać z pewnych udogodnień, które znacznie ułatwiają prowadzenie firmy. Do takich ulg zaliczyć można między innymi możliwość opłacanie mniejszych składek ZUS. Składki emerytalne to jedne z największych obciążeń dla osób decydujących się na prowadzenie własnej działalności gospodarczej.

Ze zmniejszonych składek na ZUS mogą skorzystać osoby, które zakładają działalność gospodarczą po raz pierwszy. Obniżone składki na ZUS można przedsiębiorca może płacić przez 24 miesiące. Oczywiście przedsiębiorca może zdecydować się na opłacanie wyższych składek w przypadku, gdy jest zainteresowany zwiększeniom podstawy wymiary kwoty, od której liczone będą przyszłe świadczenia przede wszystkim emerytalne.  Wszelkie ulgi przy zakładaniu firmy są bardzo przydatne, gdyż większość przedsiębiorców miewa problemy w pierwszym roku prowadzenia działalności. W tym czasie wiele firm nie osiąga jeszcze zysków a co za tym idzie błędne określenie własnych możliwości finansowych może prowadzić do upadku firmy.

 • Nasza strona

  Strona ta w całości poświęcona jest Giełdom Finansowym, jeśli chcesz się dowiedzieć wszystkiego o tym jakże interesującym zagadnieniu ekonomiczno, biznesowo, finansowym zostań naszym stałym bywalcem. Aby sprawnie poruszać się po stronie, skorzystaj z bocznego menu, wybierz odpowiadającą Ci kategorie spośród 6 dostępnych na stronie.
 • Głodni wiedzy ?

  Jesteś głodny wiedzy finansowej ? Trafiłeś we właściwe miejsce. Ekonomia to najprościej mówiąc nauka społeczna której zadaniem jest analiza oraz opis produkcji, dystrybucji oraz konsumpcję dóbr. Słowo o którym mowa, wywodzi się z języka greckiego i można je tłumaczyć na język polski jako prawo i reguła.
 • Kategorie w serwisie

  Druga z kategorii dostępnych na stronie to finanse czyli ogół procesów związanych z gromadzeniem, rozporządzaniem oraz wydawaniem pieniądza. Gromadzenie finansów może odbywać się postaci bezzwrotnej lub zwrotnej. Warto tutaj nadmienić, że finanse dzielimy na finanse publiczne, finanse gospodarstw domowych, finanse banków, finanse przedsiębiorstw czy finanse ubezpieczeń. Z kolei dochody zwrotne dzielimy na krajowe, oraz zagraniczne. Krajowe czyli kredyty banku centralne, bony skarbowe czy obligacje rządowe. Natomiast zagraniczne to emisje papierów wartościowych na rynkach zagranicznych oraz dochody międzypaństwowe.
 • Finanse

  Każdy z nas ma do czynienia z finansami w życiu codziennym, wydajemy przecież pieniądze oraz zarabiamy je czyli jesteśmy czynnymi uczestnikami. Trzecia kategoria na tej stronie poświęcona jest funduszom czyli formą wspólnego inwestowania polegającą na lokowaniu zbiorowym środków pieniężnych.