emisja obligacji

rentowność obligacji

Spłata

Posted by admin Czerwiec - 2 - 2014 Skomentuj

6Tak na prawdę spłata kredytu oraz krok po korku spłata każdej raty kredytowej co miesiąc lub inaczej, tak jak to ustaliliśmy z bankiem w umowie jest ostatnim etapem w całej genezie oraz terminologii kredytowej. Jednak ten etap nie jest już tak ochoczo wykonywany. Możemy jedynie powiedzieć, że tego rodzaju element to nic innego jak ten mniej przyjazny dla klienta. Raty są naliczane za pomocą specjalnego podziału oraz oprocentowania.

Dzięki temu możemy także zauważyć, że taka spłata to nic innego jak mozolne oddawanie tego, co pożyczyliśmy od banku. Kredytodawca nie daje nam tych pieniędzy. On je tylko pożycza, a za ten fakt chce jeszcze więcej powrotem. Jedyna usługą oraz przyjemnością jest to, że dostajemy wszystko do ręki, a oddajemy jedynie części, czyli raty. Za to tak naprawdę płacimy. Jeżeli dobrze zainwestowaliśmy, to możemy na tym zarobić. Jeżeli jednak nie wyszła nam inwestycja, to mamy podwójne kłopoty i pojawiają się problemy, które mogą z nami wygrać i nie dać nam normalnie żyć.

 • Nasza strona

  Strona ta w całości poświęcona jest Giełdom Finansowym, jeśli chcesz się dowiedzieć wszystkiego o tym jakże interesującym zagadnieniu ekonomiczno, biznesowo, finansowym zostań naszym stałym bywalcem. Aby sprawnie poruszać się po stronie, skorzystaj z bocznego menu, wybierz odpowiadającą Ci kategorie spośród 6 dostępnych na stronie.
 • Głodni wiedzy ?

  Jesteś głodny wiedzy finansowej ? Trafiłeś we właściwe miejsce. Ekonomia to najprościej mówiąc nauka społeczna której zadaniem jest analiza oraz opis produkcji, dystrybucji oraz konsumpcję dóbr. Słowo o którym mowa, wywodzi się z języka greckiego i można je tłumaczyć na język polski jako prawo i reguła.
 • Kategorie w serwisie

  Druga z kategorii dostępnych na stronie to finanse czyli ogół procesów związanych z gromadzeniem, rozporządzaniem oraz wydawaniem pieniądza. Gromadzenie finansów może odbywać się postaci bezzwrotnej lub zwrotnej. Warto tutaj nadmienić, że finanse dzielimy na finanse publiczne, finanse gospodarstw domowych, finanse banków, finanse przedsiębiorstw czy finanse ubezpieczeń. Z kolei dochody zwrotne dzielimy na krajowe, oraz zagraniczne. Krajowe czyli kredyty banku centralne, bony skarbowe czy obligacje rządowe. Natomiast zagraniczne to emisje papierów wartościowych na rynkach zagranicznych oraz dochody międzypaństwowe.
 • Finanse

  Każdy z nas ma do czynienia z finansami w życiu codziennym, wydajemy przecież pieniądze oraz zarabiamy je czyli jesteśmy czynnymi uczestnikami. Trzecia kategoria na tej stronie poświęcona jest funduszom czyli formą wspólnego inwestowania polegającą na lokowaniu zbiorowym środków pieniężnych.