emisja obligacji

rentowność obligacji

Strategiczny cykl życia inwestora indywidualnego

Posted by admin Listopad - 15 - 2012 Możliwość komentowania Strategiczny cykl życia inwestora indywidualnego została wyłączona

W świecie inwestycji panuje najczęściej przekonanie o szybkim dorobieniu się istotnych sum pieniędzy. Jak to jednak zrobić. Na pewno plan długoterminowy będzie rozwiązaniem najlepszym z możliwych, ponieważ zapewnia ci pewne podejście do oszczędności, a mianowicie wiesz, że zysku nie buduje się od razu. Najpierw trzeba zgromadzić odpowiedni kapitał, najczęściej pochodzący z pracy rąk własnych, a następnie nadwyżkę zagospodarować na rynku kapitałowym, w akcjach, obligacjach czy nawet standardowych lokatach bankowych. Każde wyjście jest dobre pod warunkiem, że masz wiedzę o możliwościach występujących na rynku finansowym. Cykl życia inwestora indywidualnego to jednak coś więcej niż zwykłe oszczędzanie. To schemat podejmowania ryzyka. Jako młody człowiek możesz pozwolić sobie na większą efektywność w tym zakresie. Idealnie jest grać na Forex lub bardzo ryzykownych akcjach, które w razie wystąpienia szczęścia mogą dać stopy zwrotu wynoszące nawet kilkaset procent. Zdarza się to rzadko, ale warto czekać na okazję. Kiedy się starzejesz nie możesz już patrzeć na świat przez różowe okulary. Nadchodzi wtedy czas rozliczenia i zabezpieczenia swojej przyszłości. Podchodzenie do tego należy rozpoczynać już w wieku około trzydziestu lat. Strategia działania na rynku finansowym omówiona konkretnie w artykule działa u wszystkich ludzi zdających sprawę z potrzeb ekonomicznych dzisiejszych czasów, w których o bankructwo jest łatwo, a o zysk trudno.

 • Nasza strona

  Strona ta w całości poświęcona jest Giełdom Finansowym, jeśli chcesz się dowiedzieć wszystkiego o tym jakże interesującym zagadnieniu ekonomiczno, biznesowo, finansowym zostań naszym stałym bywalcem. Aby sprawnie poruszać się po stronie, skorzystaj z bocznego menu, wybierz odpowiadającą Ci kategorie spośród 6 dostępnych na stronie.
 • Głodni wiedzy ?

  Jesteś głodny wiedzy finansowej ? Trafiłeś we właściwe miejsce. Ekonomia to najprościej mówiąc nauka społeczna której zadaniem jest analiza oraz opis produkcji, dystrybucji oraz konsumpcję dóbr. Słowo o którym mowa, wywodzi się z języka greckiego i można je tłumaczyć na język polski jako prawo i reguła.
 • Kategorie w serwisie

  Druga z kategorii dostępnych na stronie to finanse czyli ogół procesów związanych z gromadzeniem, rozporządzaniem oraz wydawaniem pieniądza. Gromadzenie finansów może odbywać się postaci bezzwrotnej lub zwrotnej. Warto tutaj nadmienić, że finanse dzielimy na finanse publiczne, finanse gospodarstw domowych, finanse banków, finanse przedsiębiorstw czy finanse ubezpieczeń. Z kolei dochody zwrotne dzielimy na krajowe, oraz zagraniczne. Krajowe czyli kredyty banku centralne, bony skarbowe czy obligacje rządowe. Natomiast zagraniczne to emisje papierów wartościowych na rynkach zagranicznych oraz dochody międzypaństwowe.
 • Finanse

  Każdy z nas ma do czynienia z finansami w życiu codziennym, wydajemy przecież pieniądze oraz zarabiamy je czyli jesteśmy czynnymi uczestnikami. Trzecia kategoria na tej stronie poświęcona jest funduszom czyli formą wspólnego inwestowania polegającą na lokowaniu zbiorowym środków pieniężnych.