emisja obligacji

rentowność obligacji

Strategie „trzymania” akcji

Posted by admin Listopad - 6 - 2012 Możliwość komentowania Strategie „trzymania” akcji została wyłączona

W nowoczesnym świecie ogromną rolę w budowaniu dochodu pasywnego odgrywają akcje. Można na ich podstawie zbudować naprawdę solidny portfel inwestora, który sprawi, że Twoje życie może się natychmiastowo odmienić. Akurat istnieje wśród inwestorów zawsze różne podejście do generowania zysku. W artykule przedstawiamy najważniejsze strategie trzymania akcji. Większość początkujących inwestorów nie wierzy w pojęcie stop loss, czyli ograniczenie straty. Jeżeli wejdą w jakiś ryzykowny biznes zaczynają trzymać akcje do tej pory, aż zarobią. To zatem system strategii długoterminowej, nazywany w większości przypadków opcją kup i trzymaj. Nie jest to jednak najlepszy wybór, ponieważ ogranicza ci możliwość podejmowania naprawdę wielu zyskownych decyzji. Lepszym wyjściem jest kierowanie się krótkoterminowym pomnażaniem kapitału na bazie systematycznego obrotu, nawet przy niewielkim procencie. Dlaczego sugerujemy właśnie takie podejście. Otóż rynki kapitałowe na całym świecie są w XXI wieku mocno rozchwianie. Nie da się ocenić czy strategia długoterminowa przyniesie zysk. W erze wybitnie wielkich bankructw ryzykowanie kapitału w dłuższym okresie zwiększa tylko stopień niepewności, tym samym nerwy. Niewiele osób potrafi wytrzymać taką presję. Transakcje na giełdzie mają potencjał. Kieruj się logiczną strategią. Możesz używać wielu strategii na początku. W końcu dopasujesz takką, która najlepiej odpowiada Twoim osobistym założeniom.

 • Nasza strona

  Strona ta w całości poświęcona jest Giełdom Finansowym, jeśli chcesz się dowiedzieć wszystkiego o tym jakże interesującym zagadnieniu ekonomiczno, biznesowo, finansowym zostań naszym stałym bywalcem. Aby sprawnie poruszać się po stronie, skorzystaj z bocznego menu, wybierz odpowiadającą Ci kategorie spośród 6 dostępnych na stronie.
 • Głodni wiedzy ?

  Jesteś głodny wiedzy finansowej ? Trafiłeś we właściwe miejsce. Ekonomia to najprościej mówiąc nauka społeczna której zadaniem jest analiza oraz opis produkcji, dystrybucji oraz konsumpcję dóbr. Słowo o którym mowa, wywodzi się z języka greckiego i można je tłumaczyć na język polski jako prawo i reguła.
 • Kategorie w serwisie

  Druga z kategorii dostępnych na stronie to finanse czyli ogół procesów związanych z gromadzeniem, rozporządzaniem oraz wydawaniem pieniądza. Gromadzenie finansów może odbywać się postaci bezzwrotnej lub zwrotnej. Warto tutaj nadmienić, że finanse dzielimy na finanse publiczne, finanse gospodarstw domowych, finanse banków, finanse przedsiębiorstw czy finanse ubezpieczeń. Z kolei dochody zwrotne dzielimy na krajowe, oraz zagraniczne. Krajowe czyli kredyty banku centralne, bony skarbowe czy obligacje rządowe. Natomiast zagraniczne to emisje papierów wartościowych na rynkach zagranicznych oraz dochody międzypaństwowe.
 • Finanse

  Każdy z nas ma do czynienia z finansami w życiu codziennym, wydajemy przecież pieniądze oraz zarabiamy je czyli jesteśmy czynnymi uczestnikami. Trzecia kategoria na tej stronie poświęcona jest funduszom czyli formą wspólnego inwestowania polegającą na lokowaniu zbiorowym środków pieniężnych.