emisja obligacji

rentowność obligacji

Świat nowoczesnego inwestowania

Posted by admin Listopad - 14 - 2012 Możliwość komentowania Świat nowoczesnego inwestowania została wyłączona

Ludzie z dużym kapitałem, a jest ich w nowoczesnych gospodarkach coraz więcej szukają alternatywnych dróg inwestowania. Na pewno nie korzystają z lokat bankowych czy obligacji państwowych, bo oprocentowanie w tak niskiej skali nikogo nie interesuje. W artykule omówimy zatem inne formy lokowania środków z nastawieniem na jak największą stopę efektywności zróżnicowaną z poziomem ryzyka.

Nie bój się tracić i wykorzystaj swoje szanse

Inwestowanie jest powiązane z pojęciem straty, chociaż praktycznie nikt w nowoczesnym świecie finansów nie porusza tego zagadnienia z prostego względu. Nie można wystraszyć potencjalnego klienta. Opłaty transakcyjne u brokerów to kluczowa sprawa do generowania zysku. Nie ma zatem sensu wydobywać przeciętnego inwestora indywidualnego ze słodkiej nieświadomości. Musisz jednak zauważyć, że wiedza o rynku kapitałowym prowadzi często do wybrania zupełnie innych alternatywnych form pozyskiwania nadwyżki finansowej. Na współczesnym rynku trudno jest wygrać małym kapitałem z wielkimi funduszami inwestycyjnymi, hedgingowymi.

Na zakończenie

Nowoczesne inwestowanie jest trudne, ponieważ panuje w nim też ogromna konkurencja pochodząca z automatycznych systemów transakcyjnych. Nie można zapominać, że przeznaczenie kapitału kosztuje też wiele nerwów. Jak wiadomo strata oszczędności boli, dlatego sugerujemy, abyś zadbał koniecznie o system regulacji ryzyka.

 • Nasza strona

  Strona ta w całości poświęcona jest Giełdom Finansowym, jeśli chcesz się dowiedzieć wszystkiego o tym jakże interesującym zagadnieniu ekonomiczno, biznesowo, finansowym zostań naszym stałym bywalcem. Aby sprawnie poruszać się po stronie, skorzystaj z bocznego menu, wybierz odpowiadającą Ci kategorie spośród 6 dostępnych na stronie.
 • Głodni wiedzy ?

  Jesteś głodny wiedzy finansowej ? Trafiłeś we właściwe miejsce. Ekonomia to najprościej mówiąc nauka społeczna której zadaniem jest analiza oraz opis produkcji, dystrybucji oraz konsumpcję dóbr. Słowo o którym mowa, wywodzi się z języka greckiego i można je tłumaczyć na język polski jako prawo i reguła.
 • Kategorie w serwisie

  Druga z kategorii dostępnych na stronie to finanse czyli ogół procesów związanych z gromadzeniem, rozporządzaniem oraz wydawaniem pieniądza. Gromadzenie finansów może odbywać się postaci bezzwrotnej lub zwrotnej. Warto tutaj nadmienić, że finanse dzielimy na finanse publiczne, finanse gospodarstw domowych, finanse banków, finanse przedsiębiorstw czy finanse ubezpieczeń. Z kolei dochody zwrotne dzielimy na krajowe, oraz zagraniczne. Krajowe czyli kredyty banku centralne, bony skarbowe czy obligacje rządowe. Natomiast zagraniczne to emisje papierów wartościowych na rynkach zagranicznych oraz dochody międzypaństwowe.
 • Finanse

  Każdy z nas ma do czynienia z finansami w życiu codziennym, wydajemy przecież pieniądze oraz zarabiamy je czyli jesteśmy czynnymi uczestnikami. Trzecia kategoria na tej stronie poświęcona jest funduszom czyli formą wspólnego inwestowania polegającą na lokowaniu zbiorowym środków pieniężnych.