emisja obligacji

rentowność obligacji

System ekonomiczny w Polsce do wymiany

Posted by admin Listopad - 15 - 2012 Możliwość komentowania System ekonomiczny w Polsce do wymiany została wyłączona

Polska jest krajem specyficznym pod względem funkcjonowania ekonomicznego, ponieważ bazujemy stale na bardzo niskich kosztach pracy. Społeczeństwo cieszy się wolną gospodarką w zasadzie od kilkunastu lat. Dalej jednak posługujemy się w polityce pewnymi socjalistycznymi podstawami sprowadzającymi się do dbania przede wszystkim o dobro obywateli, a nie rozwijanie ich wrodzonej przedsiębiorczości. Czy takie podejście może się sprawdzić na arenie międzynarodowej? Sugerujemy, aby wymienić system ekonomiczny w Polsce i korzystać z przykładu krajów najszybciej rozwijających się np. Stanów Zjednoczonych, czy Wielkiej Brytanii. Musimy postawić koniecznie na nowe technologie, ściąganie specjalistów, wzrost kapitału ludzkiego. Zmniejszyć bezrobocie i usprawnić wszystkie procesy urzędowe za pośrednictwem rozbudowy środowiska informatycznego. Bez względu na to co się mówi o Polsce ma ona potencjał wzrostu, chociaż jest on blokowany nie tylko polityczne, ale nawet przez strach ludzi do podejmowania istotnych decyzji w zakresie przedsiębiorczości. Polityczna walka o przetrwanie kraju toczy się od dawna. Nie jest prowadzona jednak przez specjalistów zmotywowanych do zmian. Podsumowując, pewne profesjonalne zmiany wprowadzone najlepiej przez odpowiedzialnych polityków naukowców są konieczne gospodarczo i społeczne. Ludzie mają już dość zaniedbania kluczowych spraw wpływających w znaczący sposób na funkcjonowanie kraju.

 • Nasza strona

  Strona ta w całości poświęcona jest Giełdom Finansowym, jeśli chcesz się dowiedzieć wszystkiego o tym jakże interesującym zagadnieniu ekonomiczno, biznesowo, finansowym zostań naszym stałym bywalcem. Aby sprawnie poruszać się po stronie, skorzystaj z bocznego menu, wybierz odpowiadającą Ci kategorie spośród 6 dostępnych na stronie.
 • Głodni wiedzy ?

  Jesteś głodny wiedzy finansowej ? Trafiłeś we właściwe miejsce. Ekonomia to najprościej mówiąc nauka społeczna której zadaniem jest analiza oraz opis produkcji, dystrybucji oraz konsumpcję dóbr. Słowo o którym mowa, wywodzi się z języka greckiego i można je tłumaczyć na język polski jako prawo i reguła.
 • Kategorie w serwisie

  Druga z kategorii dostępnych na stronie to finanse czyli ogół procesów związanych z gromadzeniem, rozporządzaniem oraz wydawaniem pieniądza. Gromadzenie finansów może odbywać się postaci bezzwrotnej lub zwrotnej. Warto tutaj nadmienić, że finanse dzielimy na finanse publiczne, finanse gospodarstw domowych, finanse banków, finanse przedsiębiorstw czy finanse ubezpieczeń. Z kolei dochody zwrotne dzielimy na krajowe, oraz zagraniczne. Krajowe czyli kredyty banku centralne, bony skarbowe czy obligacje rządowe. Natomiast zagraniczne to emisje papierów wartościowych na rynkach zagranicznych oraz dochody międzypaństwowe.
 • Finanse

  Każdy z nas ma do czynienia z finansami w życiu codziennym, wydajemy przecież pieniądze oraz zarabiamy je czyli jesteśmy czynnymi uczestnikami. Trzecia kategoria na tej stronie poświęcona jest funduszom czyli formą wspólnego inwestowania polegającą na lokowaniu zbiorowym środków pieniężnych.