emisja obligacji

rentowność obligacji

Transakcje członków zarządu

Posted by admin Marzec - 30 - 2012 Możliwość komentowania Transakcje członków zarządu została wyłączona

Spółki są zobligowane do ujawniania inwestorom transakcji przeprowadzanych na ich akcjach przez zarząd. Takie wiadomości umieszczane są w systemie informacyjnym giełdy i od czasu do czasu są rozpowszechniane przez różnego rodzaju gazety. Dyrektorzy mogą w bardzo prawdopodobny sposób uzasadniać przyczyny sprzedaży akcji, ale jak zawsze najlepiej jest podchodzić z rezerwą do takich wyjaśnień i sprawdzić samemu, o co tak naprawdę chodzi. Powody odsprzedaży walorów mogą być prozaiczne: potrzebne są pieniądze na edukację dzieci, trzeba zapłacić za ostatnią posługę lub też sfinalizować zakup małego zamku w dorzeczu Dordogne w południowo zachodniej Francji. Jednak nawet wówczas, dlaczego w celu znalezienia finansowania sprzedawać akcje własnej firmy? Bez przekonujących wyjaśnień inwestorzy powinni zastanowić się, co takiego wiedzą menedżerowie firmy, czego inni nie wiedzą, kiedy zaczynają oni wyprzedawać akcje przedsiębiorstwa w pokaźnych ilościach. I odwrotnie. Fakt, że kilku członkom zarządu firmy zaczyna nagle zależeć na zakupie pakietu akcji własnej firmy może być bardzo interesujący, jeżeli nawet nie działają oni w oparciu o poufne informacje.

 • Nasza strona

  Strona ta w całości poświęcona jest Giełdom Finansowym, jeśli chcesz się dowiedzieć wszystkiego o tym jakże interesującym zagadnieniu ekonomiczno, biznesowo, finansowym zostań naszym stałym bywalcem. Aby sprawnie poruszać się po stronie, skorzystaj z bocznego menu, wybierz odpowiadającą Ci kategorie spośród 6 dostępnych na stronie.
 • Głodni wiedzy ?

  Jesteś głodny wiedzy finansowej ? Trafiłeś we właściwe miejsce. Ekonomia to najprościej mówiąc nauka społeczna której zadaniem jest analiza oraz opis produkcji, dystrybucji oraz konsumpcję dóbr. Słowo o którym mowa, wywodzi się z języka greckiego i można je tłumaczyć na język polski jako prawo i reguła.
 • Kategorie w serwisie

  Druga z kategorii dostępnych na stronie to finanse czyli ogół procesów związanych z gromadzeniem, rozporządzaniem oraz wydawaniem pieniądza. Gromadzenie finansów może odbywać się postaci bezzwrotnej lub zwrotnej. Warto tutaj nadmienić, że finanse dzielimy na finanse publiczne, finanse gospodarstw domowych, finanse banków, finanse przedsiębiorstw czy finanse ubezpieczeń. Z kolei dochody zwrotne dzielimy na krajowe, oraz zagraniczne. Krajowe czyli kredyty banku centralne, bony skarbowe czy obligacje rządowe. Natomiast zagraniczne to emisje papierów wartościowych na rynkach zagranicznych oraz dochody międzypaństwowe.
 • Finanse

  Każdy z nas ma do czynienia z finansami w życiu codziennym, wydajemy przecież pieniądze oraz zarabiamy je czyli jesteśmy czynnymi uczestnikami. Trzecia kategoria na tej stronie poświęcona jest funduszom czyli formą wspólnego inwestowania polegającą na lokowaniu zbiorowym środków pieniężnych.