emisja obligacji

rentowność obligacji

Upadek finansowy świata

Posted by admin Listopad - 9 - 2012 Możliwość komentowania Upadek finansowy świata została wyłączona

Kiedy włączymy telewizję na standardowym kanale finansowym szybko okazuje się, że tematem przewodnim jest kryzys zadłużenia. Liczniki długu wciąż i wciąż rosnące nikogo już nie napawają lękiem. Po prostu istnieją. Nikt zdaje się też nie przejmować ich znaczeniem, a te niestety jest duże, społecznie wręcz niszczące. Oto kilka słów o upadku finansowym świata, globalnej ekonomii.

Problemy finansowe świata odbijają się na życiu zwykłych obywateli, którzy nie są w stanie zrozumieć w jaki sposób ogromne podatki nie są w stanie spłacać zadłużenia, albo z jakiego powodu mamy do czynienia z nieefektywnym system emerytalnym generującym ogromne długi. Kłopoty widać na całym świecie. Bankructwa wielkich państw nikogo nie dziwią. Inflacja zaczyna szybować w górę. Pojawia się na rynku gospodarki coraz mniej inwestycji pomocnych do rozwijania przedsiębiorczości. Podatki zaczynają przekraczać racjonalną skalę. Czy taka sytuacja nie doprowadzi przypadkiem do rewolucji społecznej? Na pewno, jeżeli przekroczy pewien punkt ekonomia gospodarstwa domowego upomni się o swoje i nie będzie to miły okres dla rządzących.

Z reguły do końca nie wiadomo, dlaczego ludzie sami siebie doprowadzają do upadku finansowego. Wynika to pewnie z nadmiernej beztroski, życia chwilą. Nie jest to jednak dobra filozofia w obecnej rzeczywistości. Człowiek, który prognozuje pewne zachowania ekonomiczne jest w stanie je szybko wykorzystać np. pod względem inwestycyjnym i jeszcze na tym sugerowanym upadku zarobić.

 • Nasza strona

  Strona ta w całości poświęcona jest Giełdom Finansowym, jeśli chcesz się dowiedzieć wszystkiego o tym jakże interesującym zagadnieniu ekonomiczno, biznesowo, finansowym zostań naszym stałym bywalcem. Aby sprawnie poruszać się po stronie, skorzystaj z bocznego menu, wybierz odpowiadającą Ci kategorie spośród 6 dostępnych na stronie.
 • Głodni wiedzy ?

  Jesteś głodny wiedzy finansowej ? Trafiłeś we właściwe miejsce. Ekonomia to najprościej mówiąc nauka społeczna której zadaniem jest analiza oraz opis produkcji, dystrybucji oraz konsumpcję dóbr. Słowo o którym mowa, wywodzi się z języka greckiego i można je tłumaczyć na język polski jako prawo i reguła.
 • Kategorie w serwisie

  Druga z kategorii dostępnych na stronie to finanse czyli ogół procesów związanych z gromadzeniem, rozporządzaniem oraz wydawaniem pieniądza. Gromadzenie finansów może odbywać się postaci bezzwrotnej lub zwrotnej. Warto tutaj nadmienić, że finanse dzielimy na finanse publiczne, finanse gospodarstw domowych, finanse banków, finanse przedsiębiorstw czy finanse ubezpieczeń. Z kolei dochody zwrotne dzielimy na krajowe, oraz zagraniczne. Krajowe czyli kredyty banku centralne, bony skarbowe czy obligacje rządowe. Natomiast zagraniczne to emisje papierów wartościowych na rynkach zagranicznych oraz dochody międzypaństwowe.
 • Finanse

  Każdy z nas ma do czynienia z finansami w życiu codziennym, wydajemy przecież pieniądze oraz zarabiamy je czyli jesteśmy czynnymi uczestnikami. Trzecia kategoria na tej stronie poświęcona jest funduszom czyli formą wspólnego inwestowania polegającą na lokowaniu zbiorowym środków pieniężnych.