emisja obligacji

rentowność obligacji

Ustalanie wysokości raty

Posted by admin Lipiec - 6 - 2014 Skomentuj

1Wysokość raty nie powinna być za duża. Jednak rata kredytowa także nie może być za mała. Dlaczego? Bo wtedy wydłuża się okres spłaty naszego kredytu, a bank zarabia o wiele więcej. Ustalanie wysokości raty kredytowej jest bardzo istotne i często jest to problem dla klienta. Jaka ratę ustalić? Banki mogą pomóc, jednak to my sami powinniśmy to przeanalizować. Kto zna lepiej niż my nasze miesięczne wydatki? Wszystko trzeba przeanalizować oraz przedyskutować.

Dzięki temu możemy zauważyć ,że ustalanie wysokości raty może być zmienne w trakcie spłacania kredytu. Nie ważne, czy to pierwsza, czy ostatnia rata. Wiele promocji warunkuje nam takie możliwości. Jednak to już jest nielicznie stosowane. Zazwyczaj taka rata jest o stałej wartości. Dzięki temu możemy dopasować nas comiesięczny budżet do kolejnego wydatku. Gorzej, gdy jest to już optymalne, a nam zabrakło pieniędzy lub wydarzyło się coś niespodziewanego. Przecież nie wszystko da się zaplanować ani tak do końca ustalić w naszym życiu.

 • Nasza strona

  Strona ta w całości poświęcona jest Giełdom Finansowym, jeśli chcesz się dowiedzieć wszystkiego o tym jakże interesującym zagadnieniu ekonomiczno, biznesowo, finansowym zostań naszym stałym bywalcem. Aby sprawnie poruszać się po stronie, skorzystaj z bocznego menu, wybierz odpowiadającą Ci kategorie spośród 6 dostępnych na stronie.
 • Głodni wiedzy ?

  Jesteś głodny wiedzy finansowej ? Trafiłeś we właściwe miejsce. Ekonomia to najprościej mówiąc nauka społeczna której zadaniem jest analiza oraz opis produkcji, dystrybucji oraz konsumpcję dóbr. Słowo o którym mowa, wywodzi się z języka greckiego i można je tłumaczyć na język polski jako prawo i reguła.
 • Kategorie w serwisie

  Druga z kategorii dostępnych na stronie to finanse czyli ogół procesów związanych z gromadzeniem, rozporządzaniem oraz wydawaniem pieniądza. Gromadzenie finansów może odbywać się postaci bezzwrotnej lub zwrotnej. Warto tutaj nadmienić, że finanse dzielimy na finanse publiczne, finanse gospodarstw domowych, finanse banków, finanse przedsiębiorstw czy finanse ubezpieczeń. Z kolei dochody zwrotne dzielimy na krajowe, oraz zagraniczne. Krajowe czyli kredyty banku centralne, bony skarbowe czy obligacje rządowe. Natomiast zagraniczne to emisje papierów wartościowych na rynkach zagranicznych oraz dochody międzypaństwowe.
 • Finanse

  Każdy z nas ma do czynienia z finansami w życiu codziennym, wydajemy przecież pieniądze oraz zarabiamy je czyli jesteśmy czynnymi uczestnikami. Trzecia kategoria na tej stronie poświęcona jest funduszom czyli formą wspólnego inwestowania polegającą na lokowaniu zbiorowym środków pieniężnych.