emisja obligacji

rentowność obligacji

Ustalenie kryteriów

Posted by admin Listopad - 30 - 2011 Możliwość komentowania Ustalenie kryteriów została wyłączona

Przyczyną, dla której metody jednych osób będą najprawdopodobniej nieodpowiednie dla innych jest to, że wszystkie strategie inwestycyjne są tak naprawdę efektem zracjonalizowania intuicji i poglądów autora, a większość efektywnych systemów wymaga dużego wysiłku i zaangażowania. Nie wymyślono jeszcze, skutecznej w każdym przypadku, metody zarabiania na giełdzie o przewidywalnych rezultatach, w przeciwnym razie każdy by jej używał. Nie jest to jednak powód do rozpaczy. Chociaż zapożyczone taktyki nie prowadzą prostą ścieżką do bogactwa, to istnieją pewne zdroworozsądkowe sposoby analizowania spółek oraz ich akcji, które zwiększają szansę na sukces. Jest to jednak poważna sprawa i inwestor, który zamierza zarabiać na giełdzie papierów wartościowych musi włożyć w to pewien wysiłek. Wszystko ma swoją cenę, a kosztem zarabiania pieniędzy na giełdzie jest zazwyczaj ciężka praca. Tacy ludzie jak Warren Buffet nie wzbogacili się przez przypadek lub dlatego że wykorzystywali jakieś sekretne sposoby. Można by powiedzieć, że ludzie ci myślą, jedzą i oddychają giełdą papierów wartościowych. Dobry inwestor może nie być najbardziej błyskotliwym rozmówcą na świecie, prowadzącym wyszukane dyskusje, ale musi uświadomić sobie, jak bardzo zależy mu na tym, aby być bogatym lub przynajmniej nieco bardziej bogatym niż obecnie.

 • Nasza strona

  Strona ta w całości poświęcona jest Giełdom Finansowym, jeśli chcesz się dowiedzieć wszystkiego o tym jakże interesującym zagadnieniu ekonomiczno, biznesowo, finansowym zostań naszym stałym bywalcem. Aby sprawnie poruszać się po stronie, skorzystaj z bocznego menu, wybierz odpowiadającą Ci kategorie spośród 6 dostępnych na stronie.
 • Głodni wiedzy ?

  Jesteś głodny wiedzy finansowej ? Trafiłeś we właściwe miejsce. Ekonomia to najprościej mówiąc nauka społeczna której zadaniem jest analiza oraz opis produkcji, dystrybucji oraz konsumpcję dóbr. Słowo o którym mowa, wywodzi się z języka greckiego i można je tłumaczyć na język polski jako prawo i reguła.
 • Kategorie w serwisie

  Druga z kategorii dostępnych na stronie to finanse czyli ogół procesów związanych z gromadzeniem, rozporządzaniem oraz wydawaniem pieniądza. Gromadzenie finansów może odbywać się postaci bezzwrotnej lub zwrotnej. Warto tutaj nadmienić, że finanse dzielimy na finanse publiczne, finanse gospodarstw domowych, finanse banków, finanse przedsiębiorstw czy finanse ubezpieczeń. Z kolei dochody zwrotne dzielimy na krajowe, oraz zagraniczne. Krajowe czyli kredyty banku centralne, bony skarbowe czy obligacje rządowe. Natomiast zagraniczne to emisje papierów wartościowych na rynkach zagranicznych oraz dochody międzypaństwowe.
 • Finanse

  Każdy z nas ma do czynienia z finansami w życiu codziennym, wydajemy przecież pieniądze oraz zarabiamy je czyli jesteśmy czynnymi uczestnikami. Trzecia kategoria na tej stronie poświęcona jest funduszom czyli formą wspólnego inwestowania polegającą na lokowaniu zbiorowym środków pieniężnych.