emisja obligacji

rentowność obligacji

Warunki poprawy polskiej gospodarki

Posted by admin Listopad - 15 - 2012 Możliwość komentowania Warunki poprawy polskiej gospodarki została wyłączona

Polska gospodarka chociaż rozwija się pod względem wzrostu PKB faktycznie kurczy się ze względu na brak odpowiedzialności społecznej biznesu oraz wiele nieefektywnych przepisów prawnych. Taka sytuacja jest generowana najczęściej przez złe przepisy, które zmieniają się rok do roku generując wiele konsekwencji dla obecnych przedsiębiorców. W artykule zajmiemy się wyjaśnieniem w jaki sposób można poprawić warunki funkcjonowania krajowej gospodarki w taki sposób, aby wywołały w ludziach ochotę do prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Zmniejszenie bezrobocia to punkt główny, ściągnięcie najlepszych specjalistów z zagranicy do udoskonalenia finansów publicznych oraz ogólnie całego systemu gospodarczego to punkt drugi. Pozbycie się korupcji oraz „kolesiostwa” z instytucji publicznych i prywatnych. Brak nepotyzmu, rozwój naturalnej deregulacji, likwidacja monopoli. Najważniejszym zadaniem rządu jest pobudzenie polskiej przedsiębiorczości. W tym zakresie trzeba zrobić naprawdę wiele, ponieważ wysokie składki ubezpieczeń społecznych mogą dosłownie szokować każdego. Warunkiem powodzenia jest też odchodzenie od niskich kosztów pracy, generowanie nadwyżki, równowaga długu publicznego. Niestety na razie nie ma w ogóle żadnej politycznej motywacji. Obywatele patrzą z nadzieją na pewne zmiany, ale one nie następują lub są po prostu ignorowane. Czy czeka nas przez to kryzys? Prawdopodobnie tak i nie wyjdziemy z niego zbyt szybko.

 • Nasza strona

  Strona ta w całości poświęcona jest Giełdom Finansowym, jeśli chcesz się dowiedzieć wszystkiego o tym jakże interesującym zagadnieniu ekonomiczno, biznesowo, finansowym zostań naszym stałym bywalcem. Aby sprawnie poruszać się po stronie, skorzystaj z bocznego menu, wybierz odpowiadającą Ci kategorie spośród 6 dostępnych na stronie.
 • Głodni wiedzy ?

  Jesteś głodny wiedzy finansowej ? Trafiłeś we właściwe miejsce. Ekonomia to najprościej mówiąc nauka społeczna której zadaniem jest analiza oraz opis produkcji, dystrybucji oraz konsumpcję dóbr. Słowo o którym mowa, wywodzi się z języka greckiego i można je tłumaczyć na język polski jako prawo i reguła.
 • Kategorie w serwisie

  Druga z kategorii dostępnych na stronie to finanse czyli ogół procesów związanych z gromadzeniem, rozporządzaniem oraz wydawaniem pieniądza. Gromadzenie finansów może odbywać się postaci bezzwrotnej lub zwrotnej. Warto tutaj nadmienić, że finanse dzielimy na finanse publiczne, finanse gospodarstw domowych, finanse banków, finanse przedsiębiorstw czy finanse ubezpieczeń. Z kolei dochody zwrotne dzielimy na krajowe, oraz zagraniczne. Krajowe czyli kredyty banku centralne, bony skarbowe czy obligacje rządowe. Natomiast zagraniczne to emisje papierów wartościowych na rynkach zagranicznych oraz dochody międzypaństwowe.
 • Finanse

  Każdy z nas ma do czynienia z finansami w życiu codziennym, wydajemy przecież pieniądze oraz zarabiamy je czyli jesteśmy czynnymi uczestnikami. Trzecia kategoria na tej stronie poświęcona jest funduszom czyli formą wspólnego inwestowania polegającą na lokowaniu zbiorowym środków pieniężnych.