emisja obligacji

rentowność obligacji

Zarobek banku

Posted by admin Lipiec - 26 - 2014 Skomentuj

13Zarobek banku to nie tylko oprocentowanie, obrót gotówkowy, depozyt pieniędzy, to w największym stopniu kredyty . Banki zarabiają na udzielaniu kredytów. Taki jest zarobek banku. Często widzimy, że zarobek banku warunkuje kredyt. Jaki rodzaj jest najlepszy? Niestety ale zarobek banku nie jest mały. Niestety, gdyż my jesteśmy klientami, czyli w tym narzeczu kredytobiorcami. Niestety ale czasami oddajemy ponad dwieście procent, czyli dwa razy więcej, niż pożyczyliśmy od banku. Tak jest w narzeczu rodzaju kredytu hipotecznego.

Inne mogą także warunkować zarobek kredytowe oraz bankowy, ale nie w takim stopniu. Wszystko zależy od rodzaju kredytu oraz od tego, co w takim terminie kupujemy, ile zaciągamy oraz akie jest oprocentowanie. To wszystkie czynniki, po łącznym zsumowaniu dają nam zarobek banku i wszystko to, co bank może dalej zainwestować w obrocie gotówkowym. Inaczej tego nie możemy określić. Dzięki temu zarobek banku nie jest mały i niewidoczny. Takie instytucje zarabiają bardzo dużo.

 • Nasza strona

  Strona ta w całości poświęcona jest Giełdom Finansowym, jeśli chcesz się dowiedzieć wszystkiego o tym jakże interesującym zagadnieniu ekonomiczno, biznesowo, finansowym zostań naszym stałym bywalcem. Aby sprawnie poruszać się po stronie, skorzystaj z bocznego menu, wybierz odpowiadającą Ci kategorie spośród 6 dostępnych na stronie.
 • Głodni wiedzy ?

  Jesteś głodny wiedzy finansowej ? Trafiłeś we właściwe miejsce. Ekonomia to najprościej mówiąc nauka społeczna której zadaniem jest analiza oraz opis produkcji, dystrybucji oraz konsumpcję dóbr. Słowo o którym mowa, wywodzi się z języka greckiego i można je tłumaczyć na język polski jako prawo i reguła.
 • Kategorie w serwisie

  Druga z kategorii dostępnych na stronie to finanse czyli ogół procesów związanych z gromadzeniem, rozporządzaniem oraz wydawaniem pieniądza. Gromadzenie finansów może odbywać się postaci bezzwrotnej lub zwrotnej. Warto tutaj nadmienić, że finanse dzielimy na finanse publiczne, finanse gospodarstw domowych, finanse banków, finanse przedsiębiorstw czy finanse ubezpieczeń. Z kolei dochody zwrotne dzielimy na krajowe, oraz zagraniczne. Krajowe czyli kredyty banku centralne, bony skarbowe czy obligacje rządowe. Natomiast zagraniczne to emisje papierów wartościowych na rynkach zagranicznych oraz dochody międzypaństwowe.
 • Finanse

  Każdy z nas ma do czynienia z finansami w życiu codziennym, wydajemy przecież pieniądze oraz zarabiamy je czyli jesteśmy czynnymi uczestnikami. Trzecia kategoria na tej stronie poświęcona jest funduszom czyli formą wspólnego inwestowania polegającą na lokowaniu zbiorowym środków pieniężnych.