emisja obligacji

rentowność obligacji

Znaczenie giełdy dla gospodarki

Posted by admin Listopad - 16 - 2012 Możliwość komentowania Znaczenie giełdy dla gospodarki została wyłączona

Gospodarka musi się stale rozwijać, aby móc usprawniać życie całego społeczeństwa. Najważniejszą rolę w budowaniu optymalnych struktur odgrywa przedsiębiorczość rozumiana jako stopniowe zakładanie i rozwijanie przedsiębiorstw wysokiej klasy. Giełda jest miejscem idealnie łączącym potrzeby kapitałowe pod warunkiem, że człowiek zda sobie sprawę z warunków jakie należy spełnić przez zbudowaniem strategii wchodzenia na rynek kapitałowy. Firma nie może już nie informować o swoich poczynaniach akcjonariuszy. Wszystkie wiadomości mają być udostępniane natychmiast w standaryzowanej formie. Znaczenie giełdy dla gospodarki jest takie, że największe przedsiębiorstwa generują olbrzymi poziom zatrudnienia, a tym samym znajdują się w stanie ciągłej ewolucji. Podsumowując, giełda to jeden z poziomów rozwoju nowoczesnej gospodarki. Instytucja pozwala łączyć interesy największych i najmniejszych grup inwestorów. Kapitał przekazywany w mocne gospodarczo ręce wzmacnia praktycznie wszystkie podmioty społeczne. Niestety w tej kwestii istnieje pole do wielkich nadużyć, manipulowania kursami największych spółek. Walka toczy się nie o grosze, ale miliony złotych, które przechodzą codziennie z rąk do rąk. Młode gospodarki takie jak Polska muszą zmierzyć się z budowaniem zaufania. Giełda jest jednym z najlepszych jego wyznaczników. Napływ podmiotów zagranicznych sugeruje, że dzieje się u nas całkiem nieźle pod tym względem.

 • Nasza strona

  Strona ta w całości poświęcona jest Giełdom Finansowym, jeśli chcesz się dowiedzieć wszystkiego o tym jakże interesującym zagadnieniu ekonomiczno, biznesowo, finansowym zostań naszym stałym bywalcem. Aby sprawnie poruszać się po stronie, skorzystaj z bocznego menu, wybierz odpowiadającą Ci kategorie spośród 6 dostępnych na stronie.
 • Głodni wiedzy ?

  Jesteś głodny wiedzy finansowej ? Trafiłeś we właściwe miejsce. Ekonomia to najprościej mówiąc nauka społeczna której zadaniem jest analiza oraz opis produkcji, dystrybucji oraz konsumpcję dóbr. Słowo o którym mowa, wywodzi się z języka greckiego i można je tłumaczyć na język polski jako prawo i reguła.
 • Kategorie w serwisie

  Druga z kategorii dostępnych na stronie to finanse czyli ogół procesów związanych z gromadzeniem, rozporządzaniem oraz wydawaniem pieniądza. Gromadzenie finansów może odbywać się postaci bezzwrotnej lub zwrotnej. Warto tutaj nadmienić, że finanse dzielimy na finanse publiczne, finanse gospodarstw domowych, finanse banków, finanse przedsiębiorstw czy finanse ubezpieczeń. Z kolei dochody zwrotne dzielimy na krajowe, oraz zagraniczne. Krajowe czyli kredyty banku centralne, bony skarbowe czy obligacje rządowe. Natomiast zagraniczne to emisje papierów wartościowych na rynkach zagranicznych oraz dochody międzypaństwowe.
 • Finanse

  Każdy z nas ma do czynienia z finansami w życiu codziennym, wydajemy przecież pieniądze oraz zarabiamy je czyli jesteśmy czynnymi uczestnikami. Trzecia kategoria na tej stronie poświęcona jest funduszom czyli formą wspólnego inwestowania polegającą na lokowaniu zbiorowym środków pieniężnych.