emisja obligacji

rentowność obligacji

Zwycięzcy

Posted by admin Marzec - 30 - 2012 Możliwość komentowania Zwycięzcy została wyłączona

Notowania żadnej firmy nie rosną w nieskończoność. Zanim inwestor zostanie odurzony sukcesem akcji, które podwoiły swą cenę w ciągu ostatnich trzech miesięcy, dobrze byłoby, gdyby przystanął i pomyślał, czy jeśli tak dalej pójdzie, to firma będzie w stanie w ciągu pięciu lat wykupić całą Francję i Niemcy? Takie podejście przywraca odpowiednią perspektywę. Może zarazem pomóc zdecydować o zebraniu śmietanki i przeznaczeniu dochodów na inne dobrze rokujące inwestycje. Aby ułatwić sobie tego rodzaju decyzję, należy w momencie zakupu walorów ustalić wartość graniczną, po przekroczeniu której następuje sprzedaż. Załóżmy, że inwestor wydedukował, jak bardzo dane akcje są nieoszacowane – jaka powinna być ich rzeczywista kapitalizacja rynkowa, wskaźnik cena/zysk, dochodowość czy cokolwiek innego w odniesieniu do sektora, efektywności i perspektyw Kiedy cena akcji, nieustannie rosnąc, minie wyznaczony punkt graniczny, inwestor powinien bacznie obserwować oznak tego, że rynek uświadomił sobie swoją kolejną nadmierną reakcję, tym razem związaną ze wzrostem i w odpowiednim momencie powinien sprzedać przynajmniej część walorów. Klasycznym przykładem tego zjawiska jest boom związany z akcjami spółek internetowych, odnotowany na giełdach światowych w 1998 i 1999 roku. Nagle każda firma oparta w swym działaniu w jakikolwiek sposób o Internet, produkująca oprogramowanie do handlu w sieci, czy wręcz po prostu inwestująca w tego rodzaju przedsiębiorstwa, stawała się kamieniem filozoficznym. Ceny akcji podwajały się co sześć tygodni, a w przypadku jednej ze spółek wzrosły z 230 pensów do 87 funtów w przeciągu mniej niż roku.

 • Nasza strona

  Strona ta w całości poświęcona jest Giełdom Finansowym, jeśli chcesz się dowiedzieć wszystkiego o tym jakże interesującym zagadnieniu ekonomiczno, biznesowo, finansowym zostań naszym stałym bywalcem. Aby sprawnie poruszać się po stronie, skorzystaj z bocznego menu, wybierz odpowiadającą Ci kategorie spośród 6 dostępnych na stronie.
 • Głodni wiedzy ?

  Jesteś głodny wiedzy finansowej ? Trafiłeś we właściwe miejsce. Ekonomia to najprościej mówiąc nauka społeczna której zadaniem jest analiza oraz opis produkcji, dystrybucji oraz konsumpcję dóbr. Słowo o którym mowa, wywodzi się z języka greckiego i można je tłumaczyć na język polski jako prawo i reguła.
 • Kategorie w serwisie

  Druga z kategorii dostępnych na stronie to finanse czyli ogół procesów związanych z gromadzeniem, rozporządzaniem oraz wydawaniem pieniądza. Gromadzenie finansów może odbywać się postaci bezzwrotnej lub zwrotnej. Warto tutaj nadmienić, że finanse dzielimy na finanse publiczne, finanse gospodarstw domowych, finanse banków, finanse przedsiębiorstw czy finanse ubezpieczeń. Z kolei dochody zwrotne dzielimy na krajowe, oraz zagraniczne. Krajowe czyli kredyty banku centralne, bony skarbowe czy obligacje rządowe. Natomiast zagraniczne to emisje papierów wartościowych na rynkach zagranicznych oraz dochody międzypaństwowe.
 • Finanse

  Każdy z nas ma do czynienia z finansami w życiu codziennym, wydajemy przecież pieniądze oraz zarabiamy je czyli jesteśmy czynnymi uczestnikami. Trzecia kategoria na tej stronie poświęcona jest funduszom czyli formą wspólnego inwestowania polegającą na lokowaniu zbiorowym środków pieniężnych.